2014-05-28

Anna Karwan i Matheo w Mania Studio

Anna Karwan debiutuje jako artystka solowa, ale nowicjuszem na scenie muzycznej zdecydowanie nie jest. Na koncie ma współpracę z Moniką Brodką, Sidneyem Polakiem czy zespołem Sofa. Nagrała piosenki do filmów „Świadek Koronny” z Pawłem Małaszyńskim czy „Kochaj i Tańcz”. Wokalistka pracowała także w teatrze (jest współkompozytorką muzyki do spektaklu ”Ostatni żyd w Europie”), organizuje własne koncerty, produkuje, komponuje, nagrywa i pisze scenariusze do reklam, uczy również  młodych wokalistów pracy w studio i na scenie. Matheo, to bezsprzecznie jeden z najlepszych i najciekawszych producentów w Polsce. Na co dzień związany ze sceną hip hop. Znany ze współpracy z między innymi Tede, DonGuralsku czy Sobotą. Produkuje także dla artystów zagranicznych, między innymi Foxy Brown i Kool Savas. Od kilku miesięcy Ania Karwan i Matheo pracują wspólnie nad solowym debiutem artystki.

       Ania opowiada o tym jak wszystko się zaczęło: „Dwa lata temu, dokładnie w maju 2012 krążąc po mieście zobaczyłam plakaty Gali KSW 19 i powiedziałam do mojego chłopaka „przecież ja tam muszę zagrać!” i chyba następnego dnia zadzwonił do mnie Grzech Piotrowski z pytaniem czy nie spotkalibyśmy się z Maćkiem Kawulskim w sprawie zaśpiewania na otwarciu nadchodzącej Gali. Siła przyciągania działa :) Matheo jest producentem muzycznym wszystkich gal i kiedy spotkaliśmy się na odsłuchanie piosenki, którą miałam śpiewać, Matheo zapytał w jakim stylu  chciałabym nagrać płytę. Odpowiedziałam bez namysłu,  że mam już dosyć polskiego pop - soulu, ściągania wszystkiego z zachodu i zawsze w mojej duszy grała bałkańska nuta i taką właśnie płytę chcę nagrać. Matheo puścił mi swój beat i okazało się, że dwie godziny wcześniej śpiewałam sobie w pociągu melodię z tekstem, która nie wiem jakim cudem pasowała do jego beatu. Niebawem ta piosenka ukaże się jako pierwszy singiel z mojej płyty
        Materiał na płytę Anny Karwan i Matheo powstaje w Szczecinie, a wokale w Koluszkach, w gościnnych progach Mania Studio. Ania: „trafiłam do Mania Studio oczywiście dzięki Matheo. Szukałam miejsca gdzie czułabym się swobodnie. Gdzie można zapomnieć o wszystkich obowiązkach i wyłącznie tworzyć. To jest absolutnie to miejsce gdzie miałam nagrywać wokale na swoją płytę. Od pierwszego dnia polubiliśmy się z Manią i jego ekipą, co chwila ktoś wpada, żeby posłuchać i powiedzieć co myśli, krążą koty, przychodzi dziewczyna Mani z ich synkiem, Matheo wcina łososia a ja się kręcę na fotelu jak mam przerwę. Miejsce z duszą. Kiedy tam jadę mam czas podczas drogi żeby się przygotować do nagrywania, przez 130km słucham naszych beatów i się rozśpiewuję. Pobyt w studio zaczynam od dużej kawy i czegoś słodkiego :)”.

Singiel „Nie idź” będzie można usłyszeć na przełomie maja i czerwca. Anna Karwan planuje już dalsze działania, nagranie klipu, kolejne single i przede wszystkim premierę całego albumu.