2012-01-20

Premiera teledysku Haliny Młynkovej

Halina Mlynkova i Mania Studio prezentują najnowszy teledysk do utworu "Dziwogóra" - drugiego singla z płyty „ETNOTEKA”. Klip można zobaczyć pod linkiem: http://www.youtube.com/watch?v=WAmlcUjb4zo

O przekornej kobiecej naturze Halina Mlynkova opowiada w wielu swoich utworach, ale najdosłowniej słychać to właśnie w Dziwogórze. Klip nie ma fabuły - obraz podkreśla jedynie to, o czym śpiewa wokalistka. O kobiecie opowiadają obrazy - mocne, wyraziste postacie przenikające się wzajemnie. Efekt przenikania został osiągnięty dzięki sterowanemu robotowi Motion Control pozwalającemu na wykonanie niezwykle precyzyjnych i powtarzalnych ruchów kamery. Całość podkreślają charakterystyczne stylizacje.

Poza Haliną można w klipie zobaczyć mistrzynie Europy w Tańcu Irlandzkim z grupy tanecznej Setanta oraz Marcina Rumińskiego multiinstrumentalistę z zespołu Haliny i jednocześnie lidera grupy Shannon, wykonującej muzykę celtycką.

Sama Halina o klipie i piosence mówi następująco: “Dziwogóra to moja ulubiona piosenka z ETNOTEKI, niekomercyjna, wyrazista, brzmieniowo mocno osadzona w irlandzkim klimacie, a do tego z historią o dwoistości kobiety i sile jaka z niej płynie. Chciałam, żeby teledysk wydobył z niej dokładnie te elementy. Stąd dość surowy obraz, mocny przekaz, tancerki tańca irlandzkiego oraz muzyk celtycki”.

Realizacja i produkcja Mania Studio dla Mystic Production

Muzyka Robert Amirian, Krzysztof Łochowicz

Słowa Halina Mlynkova, Robert Amirian

Reżyseria - Mateusz Winkiel
Zdjęcia - Piotr Maczkowski

Montaż - Michał Berensztajn

Postprodukcja - Magda Pogoda
Stylizacja - Różena Opalińska

Make-up - Julita Jaskółka

Fryzura - Sylwia Habdas (Metaluna)