2012-01-21

Teledysk dla The John Doe's Burial

Choć z zespołem The John Doe's Burial znamy się od dłuższego czasu to właśnie teledysk który tworzymy do utworu „ Z serca nocy ” jest pierwszym oficjalnym materiałem nad którym wspólnie pracujemy. Bez wątpienia twórczość zespołu jest dla nas pewnym wyzwaniem. Zespół gra ekstremalna muzykę z olbrzymim ładunkiem energii. Mamy nadzieje że uda nam się przenieść w znaczącym stopniu wszystko co najlepsze płynące z twórczości zespołu. Zdjęcia do teledysku zostały zrealizowane w okolicach Piotrkowa Trybunalskiego - rodzinnym mieście zespołu a jego premiera będzie miała miejsce w lutym za pośrednictwem kanału Vulgar Bad TV.

John Doe został stworzony w 2001 roku. Jego styl kształtował się przez blisko 6 lat działalności. Hardcore'owo punkowy rdzeń szybko został przykryty solidnym, monolitycznym metalowym pancerzem. Zespół zagrał ponad 100 koncertów w Polsce i za granicą – między innymi w Mińsku, Moskwie i Murmańsku. W składzie John Doe nagrane zostały: Demo CD (2003), Fear the element (Split CD – 2006), John Doe CD(2008).

John Doe umarł w marcu 2010 r.

***

The John Doe's Burial powstał w 2010 r. – w skład zespołu weszli członkowie John Doe (2001 – 2010). W tym składzie nagrany został mini album „Threnady”. Równolegle trwały poszukiwania gitarzysty, gdyż dotychczasowy zajął się na poważnie wokalem. Wreszcie udało się skompletować optymalny skład i można było ruszać w trasę. Rok 2011 to seria koncertów pod wspólną nazwą „Funeral Banquets”. W grudniu 2011 zespół wszedł do studia Serakos, gdzie zarejestrowany został nowy materiał. Efekt tej sesji będzie dostępny wiosną 2012 r. na CD „…from ashes”.

Początek 2012 przyniósł realizację teledysku do kawałka „Z serca nocy”.