O nasMania Studio to dynamicznie rozwijająca się firma tworząca różnego rodzaju formy audiowizualne na terenie całego kraju. Współpracujemy i zrzeszamy w swych działaniach artystów z całej Polski realizując projekty filmowe, muzyczne, graficzne czy też fotografie. Wszystkie nasze oferty tworzymy dostosowując się do indywidualnych potrzeb zleceniodawcy, zapewniając przy tym najwyższą jakość świadczonych usług, innowacyjne rozwiązania a przede wszystkim - satysfakcje klienta. Na przestrzeni lat stworzyliśmy zarówno realizacje dla największych wykonawców i zespołów w Polsce jak i dla początkujących artystów, zdobywając dzięki temu doświadczenie, które dziś jest naszą największą siłą przy tworzeniu reklam, reportaży, dokumentów, teledysków czy realizacji koncertów.

Naszą firmę charakteryzują nowatorskie rozwiązania, kompleksowa obsługa oraz współpraca z najlepszymi specjalistami, dzięki czemu wciąż się rozwijamy pozyskując nowych zleceniodawców.

Jesteśmy w stanie sprostać najbardziej wyszukanym i najskrytszym oczekiwaniom i wizjom naszych klientów. Granice wyobraźni są przekraczane przy wsparciu i wrażliwości osób, których głównym zadaniem jest stworzyć obraz mający na zawsze pozostać w pamięci widza. Firma powstała w kwietniu 2007 roku. Jej założyciel - Mateusz „Mania” Winkiel, przez lata realizował krótkie formy filmowe zaczynając od amatorskich produkcji, które przyniosły pozytywny odbiór i swojego rodzaju rozgłos. Od zawsze główną ideą poczynań filmowych założyciela studia było zrzeszanie artystycznych indywidualności, które w każdy projekt wnosiły świeże spojrzenie i własną jakość świadczonych usług. Dzięki temu z Mania Studio współpracują zarówno młodzi ludzie, rozpoczynający swą artystyczną drogę, jak i doświadczeni twórcy realizujący od lat szereg przedsięwzięć i projektów.


Siedziba


Firma Mania Studio mieści się w Koluszkach położonych przy szlaku kolejowym Łódź-Warszawa.

To właśnie tu pracujemy nad produkcjami które można śledzić w mediach na całym świecie. Firma wyposażona jest w profesjonalne studio nagrań, atelier fotograficzne, montażownie filmową, zaplecze logistyczne oraz centralny salon odzieży marki Vulgar.

Mania Studio dysponuje również własnym zapleczem hotelowym położonym tuż obok siedziby firmy oraz szeroko rozwiniętą bazą promocji.

Dzięki wysokiej jakości świadczonych usług i położeniu siedziby w centralnej Polsce wykonawcy i zespoły z całego kraju często wybierają właśnie nasze przestrzenie i fachową obsługę do spełnienia swoich artystycznych wizji.

Nasi pracownicy zapewniają wsparcie na każdym etapie produkcji. Od pierwszej idei zrealizowania danego projektu po post produkcję i pomoc w promocji danego produktu audiowizualnego. Dzięki temu poczuwamy się do pełnej odpowiedzialności za tworzone przez nas produkcje na każdym etapie naszych działań.

Historia studia


Historia powstania studia sięga roku 2001, kiedy to Mateusz „Mania” Winkiel tworzy swe pierwsze amatorskie produkcje, angażując w nie swoich najbliższych znajomych i przyjaciół. Amatorskie teledyski montowane techniką wewnątrz - kamerową stały się pretekstem do stworzenia krótkich filmów pod nazwą “Dziady”. Produkcja doczekała się trzech części a film zamykający trylogie skupił podczas realizacji ponad 100 osób. O poczynaniach ekipy filmowej z miasteczka Koluszki było coraz głośniej. Dzięki wypuszczeniu wielu kopii na płytach DVD, film dociera w odległe zakątki naszego kraju. Zaś na rodzimym podwórku zwrócił uwagę zespołu Way Side Crew, z którym to realizuje swój pierwszy teledysk, zdobywając uznanie wśród punkrockowego podziemia. W ślad za tymi działaniami pojawiał się klip dla zespołu Farben Lehre, którego to tym razem Mateusz był inicjatorem. Coraz częstsze działania związane z filmowaniem i obecność na wielu koncertach owocują znajomością z zespołem The Road Trip’s Over oraz The Analogs, dla których Mania tworzy swoje produkcje

W roku 2006 Mateusz rozpoczyna studia na Wyższej Szkole Sztuki i Projektowania w Łodzi, gdzie poznał Arkadiusza Żyłkę i Bartosza Nowaka, z którymi kontynuuje swą filmową przygodę. Od tej pory realizuje głównie teledyski dla młodych zespołów punkrockowych. Wraz z upływem czasu poczynania grupy zaczynają być zauważalne w muzycznym środowisku, a kilku osobowa ekipa filmowa zaczyna skupiać wokół siebie coraz większą liczbę osób.

Z racji krążącego w środowisku potocznego nazewnictwa ekipy, w kwietniu 2007 roku Matusz Winkiel rejestruje oficjalnie firmę pod nazwą Mania Studio. Początkowo jedno osobowa firma zaczyna stopniowo się rozrastać świadcząc coraz większy zakres usług. Wiosną w internetowych portalach pojawia się teledysk do Utworu „Biorę” wyprodukowany specjalnie dla zespołu Zmaza.

W czerwcu tego samego roku Mania organizuje w Koluszkach bezpłatny ogólnopolski festiwal muzyki alternatywnej, ściągając do swojego miasta zespoły z całej Polski dla których tworzył dotychczasowe teledyski. Wśród kilkunastu koncertów i wielu dodatkowych imprez na wspólnej scenie grają m.in. Farben Lehre, The Analogs, Radical News, Zmaza, Zabili mi żółwia, Road Trip’s Over, ten ostatni nagrywa specjalny utwór dedykowany festiwalowi „Your Manifest to the world” do którego również powstał teledysk. W roku 2008 los ponownie krzyżuje drogi lidera zespołu Farben Lehre - Wojtka Wojdy i Mateusza. Zespół postanawia zmienić dotychczasową wytwórnie i swoją najnowszą płytę Snukraina, wydać w Mystic Production zarządzanym i założonym przez Michała Wardzałę i Barbarę Mikułe. Promujący płytę teledysk Corrida, staje się pierwszym w dotychczasowej historii Mania Studio wideoklipem wyprodukowanym dla Mystic. Od tej pory firma zawiązuje ścisłą współpracę z wytwórnią produkując szereg teledysków dla takich gwiazd jak Behemoth, Hunter, Happyasad, Rootwater, The Boogie Town oraz dvd koncertowe dla Farben Lehre, Happysad (platynowa płyta), Totentanz. W czerwcu 2008 roku miejsce ma druga edycja festiwalu Manifest na której grają ponownie zaproszone zespoły współpracujące na stałe z Mania Studio: Enej,Toxic, Bonkers, Zielone Żabki.

Równolegle do realizacji koncertowych dvd które cieszą się powodzeniem i uznaniem firma realizuje reportaże i teledyski reklamujące szereg imprez, koncertów i festiwali. Ekipa jest obecna między innymi na trzech edycjach Ursynalii, festiwalu Out Line Color Festiwal, Lato z muzami. Rejestruje koncerty dla Czesława Mozila oraz Gaby Kulki. Z firmą na stałe wiąże się Michał Berensztajn (główny montażysta studia), Łukasz Łazarczyk (operator), Michał Stec (kierownik produkcji). W 2009 roku firma produkuje i realizuje dla Mystic Production koncertowe wydawnictwo Coma Live zarejestrowane na Arenie Ursynów. Mania Studio odpowiada za całe przedsięwzięcie produkując wizualizacje wyświetlane podczas koncertu, scenografie a przede wszystkim rejestracje filmową zrealizowaną na kilkanaście kamer. Mania Studio produkuje również pierwszy w Polsce Blu-ray polskiego wykonawcy, a całe wydawnictwo Coma Live odnosi olbrzymi sukces. Uznawane jest za najlepsze dvd koncertowe w kraju, które w szybkim czasie osiąga status platynowej płyty. Współpracę ze studiem rozpoczyna Piotr Maczkowski, który uczestniczy przy głównych realizacjach studia. Rok 2010 przynosi firmie kolejny rozgłos nawiązując na stałe współpracę z Dorotą „Dodą” Rabczewską przy produkcji wizualizacji na trasę Doda Rock and Roll Palace Tour. Członkowie Mania Studio współpracują również z Państwową Wyższą Szkołą Filmowa, Telewizyjną i Teatralną im. Leona Schillera w Łodzi rejestrując i produkując wspólne przedsięwzięcia z wydziałem aktorskim. Kolejnymi sukcesami firmy są Realizacje teledysków dla Unsun, Grzegorza Turnaua, Piotra Roguckiego. Rok 2011 firma rozpoczyna od zawarcia umowy na kompleksową obsługę medialną finalisty programu Mam Talent Kamila Bednarka wraz z zespołem Star Guard Muffin. Mania Studio produkuje cztery teledyski oraz film dokumentalny „Pragnienia szczyt”. Został on zrealizowany podczas wspólnego pobytu na Jamajce gdzie zespół nagrywał płytę, której integralną częścią był film (płyta osiągnęła status złotej). Mania Studio ponownie tworzy wizualizacje dla Dody tym razem wzbogacając nimi trasę promującą nowy album artystki “7 pokus głównych“. W ślad za tym przedsięwzięciem firma realizuje również wizualizacje dla Natalii Kukulskiej. Kolejnymi znaczącymi produkcjami jest teledysk „Na pół” zespołu Coma

W październiku 2011r. w Koluszkach przy ulicy 11 Listopada 33 D, Mania Studio otwiera centralną siedzibę swojej firmy. Studio nagrań, montażownia firmowa, sklep marki Vulgar, zaplecze logistyczne oraz atelier fotograficzne tworzą kompleks. Prócz miejsca w którym powstają nasze produkcje siedziba firmy staje się głównym punktem na mapie wielu artystów i firm z całego kraju współpracujących z Mania Studio.